Vanilkový mugcake z kokosové mouky

K RECEPTU

Zaujalo vás slovo „mugcake“, které je základem tohoto receptu? Pokud Vám však nic neříká, možná že vám bude bližší výraz „hrníčková buchta.“ Věříme, že jste o mugcaku už slyšeli. Pokud však ne, tak vězte, že jeho výhodou je velice snadná příprava a rychlé dokončení. Na jeho přípravu totiž potřebujete jen pár surovin a především jakýkoliv hrníček, který máte doma, spolu s mikrovlnnou troubu.

Ano správně. Tato dobrota se nepeče v troubě, ale využívá schopnost obyčejné mikrovlnky. Proto je taky hotová raz, dva ...

Abychom vám dodali možnou inspiraci, tak jsme si pro Vás připravili velice chutný recept na VANILKOVÝ MUGCAKE Z KOKOSOVÉ MOUKY. Nejen, že u jeho přípravy opravdu nestrávíte celou věčnost, navíc vám díky vanilce a kokosové mouce krásně provoní celou domácnost.

Inspirací nám byla Eliška, která na jedinečné recepty a podobné dobroty nedá dopustit. Pokud byste se o jejím kuchařském portfoliu rádi dozvěděli něco více, tak není nic snadnějšího než navštívit její instagramový profil @eli.nezvalova, kde se to inspiracemi a nápady jenom hemží. Uvidíte, že vás něco z toho osloví.

Dost bylo úvodu a je na čase se podívat na postup. Proto jste tady taky zavítali, nebo ne?

 

RECEPT NA JEDNODUCHÝ VANILKOVÝ MUGCAKE Z KOKOSOVÉ MOUKY

Kombinace vanilky spolu s kokosem? Už jen ta představa sama o sobě zní přímo neskutečně. Navíc uvnitř naleznete kousky lahodných a vláčných banánů, díky čemuž získáte lehce banánový mugcake.

Samozřejmostí je, že nejdůležitější část ingrediencí na přípravu mugcaku je samozřejmě k dostání na našich stránkách. No sami posuďte z přiložených fotografií, jak výsledek může vypadat, když se vše povede tak jak má. Samozřejme to se vše odvíjí od vaší kreativosti a nápaditosti ;)

 

Co budeme potřebovat?

na mugcake:

na ozdobení:

 

Postup:

  1. V míse si smícháme kokosovou mouku spolu s proteinem. Následně si nakrájíme do směsi banán (nerozmačkávejte ho, nakrájejte ho na větší kolečka, uvidíte pak tu chuťovou pecku), zalijeme bílky a dobře promícháme (Nepřidávejte do těsta vodu! Jinak se tak krásně nemusí povést).
  2. Směs přelijeme do vymazaného hrníčku a dáme na cca 2:10-20min do mikrovlnky. Záleží na výkonu, který si zvolíte.
  3. Mezitím si pokrajíme ovoce a mandle. Hotový mugcake ozdobíme a podáváme. Přejeme jedinečný chuťový zážitek ;) 

 

Výživové hodnoty:

mugcake bez ozdobení obsahuje asi:

  • 296 kcal
  • 27g bílkovin
  • 37g cukrů
  • 4g tuků

 

Jak vypadá výsledek?