Slané lívance z mouky z dýňových semínek

K RECEPTU

Sladké lívance jsou už takovou českou tradicí. No řekněte sami, kdy naposledy jste je měli? Zkoušeli jste však někdy lívance na slaný způsob? Troufáme si tvrdit, že většina z vás moc ne, proto bychom vám taky v tomto článku chtěli ukázat alternativu, která sladkým lívanců může konkurovat.

Pokud nejste milovníky sladkého a naopak dáváte radši přednost slanému tak vězte, že tyhle lívance si vás dostanou! SLANÉ LÍVANCE Z MOUKY Z DÝŇOVÝCH SEMÍNEK mají krásně zelenou barvu, která jen podtrhává celý jejích kontext a jsou neskutečně vláčné a nadýchané. Jednou je zkusíte a uvidíte, že vám přirostou k srdci.

Jedná se jinak o BEZLEPKOVOU variantu z těch nejšetrnějších surovin, takže i celiaci si přijdou na své. Suroviny, které budete pro tento recept potřebovat, jsou dostání přímo na našem webu.

Recept není z naší hlavy, ale má ho na svědomí Magda (koukněte na její instagramový profil @megdobroty, kde naleznete více inspirace). Ta jakožto cukrářka ví, že nejen sladké dobroty dokážou vykouzlit na našich tvářích úsměv. Navíc však se snaží o to, aby suroviny bylo co možná nejšetrnější a přirozené k našemu tělu, čehož si moc ceníme. Neváhejte proto načerpat inspiraci, té není nikdy málo.

Úvod bychom měli za sebou a teď je nejvyšší čas se podívat na recept samotný ...

 

RECEPT NA SLANÉ LÍVANCE Z MOUKY Z DÝŇOVÝCH SEMÍNEK

Berte v potaz, že jakmile začnete s jejich smažením, jejich průzračná vůně už nepůjde zastavit ;)

No a jak ozdobit lívance? To už necháme samozřejmě na vás. Představivosti se přeci meze nekladou ...

 

Co budeme potřebovat?

na chlebíček:

 

Postup:

  1. Všechny suroviny smícháme dohromady a necháme těsto odpočinout.
  2. Dále postupujeme jako u klasických lívanců. Smažíme je na rozpálené pánvi na troše ghíčka nebo oleje. Lívance smažíme z každé strany asi 2min do zlatova a otáčíme je opatrně naběračkou, aby nedošlo k jejich potrhání.
  3. Na podávání jsou ideální s dipem (z jogurtu, kopru, trochu citronové šťávy, soli, pepře), šunkou, sýrem, zastřeným vejcem, zeleninou. Nechte proudit vaši fantazii.
  4. Přejeme dobrou chuť ;)

 

Jak vypadá výsledek?