Slaďoučké knedlíky z vlašské mouky

K RECEPTU

Pomalu se nám blíží prosinec a tím i krásný to adventní čas. Abyste si třeba tohle čekání zkrátili, tak jsme si pro Vás připravili jednoduchý recept na úžasné knedlíky z vlašské mouky plněné dýňovou moukou! No uznejte, že už samotný název zní skvostně, chuť je však přímo božská.

Recept nám seslala Adriana (na Instagramu ji najdete pod jménem @adriana.rezakova), která se v takových to podobných specialitách přímo vyžívá!

Tolik k úvodu a pojďme se směle podívat, jak si tyto knedlíky připravit.

 

RECEPT NA SLAĎOUČKÉ KNEDLÍKY Z VLAŠSKÉ MOUKY

Z celého těsta uvalíme přibližně 7 knedlíků. Záleží však na vás, jak velké je chcete mít, ale mi doporučujeme menší, protože když jich budete mít víc, můžete se o ně třeba podělit s ostatními a vychutnat si tak společně jejich chuť a to přeci tak jde ;)

 

Co budeme potřebovat?

na těsto:

na náplň:

 

Postup:

  1. Mouky, tvaroh, vejce a sladidlo společně smícháme a vytvoříme tak těsto.
  2. Těsto naplníme ricottou a dýňovou marmeládou (uvedené množství je zcela orientační, záleží jen na vás, kolik se vám tam toho vleze nebo čemu dáváte přednost), poté vzniklé knedlíky vložíme do vroucí vody a čekáme, až vyplavou na povrch.
  3. Hotové knedlíky můžete jít jen tak, můžete si je dát třeba s naším sušeným ovocem nebo ořechy nebo s nějakým skvělým ořechovým máslem. Buďte kreativní ;)

 

Výživové hodnoty:

1 ks obsahuje asi:

  • 168 kcal
  • 13g bílkovin
  • 21g cukrů
  • 8g tuků

 

Jak vypadá výsledek?