Skořicové placičky z kukuřičné mouky

K RECEPTU

Jestli jste milovníky skořice na všechny způsoby, a k tomu ještě v kuchyni rádi experimentujete, tak pak bude pro Vás tento recept tím pravým ořechovým. Určitě vám něco říkají pojmy jako skořicový šnek, skořicový suk či skořicový závin. Všechno jsou do výborné dobroty, které mají ty pravé grády a skořice je zde základem a udává trend finálního výrobku.

V tomto velice rychlém, a nebojím se říct i snadném receptu, bychom vám chtěli ukázat, jak si takový požitek ze skořice můžete dopřát a přitom ani nemusíte být nijak dobrý pekař. SKOŘICOVÉ PLACIČKY Z KUKUŘIČNÉ MOUKY jsou proto volbou, které zaručuje silný chuťový zážitek v kombinaci s něčím novým.

Recept na tenhle chuťový skvost plný skořice nám zaslala Katka, kterou můžete na Instagramu najít pod přezdívkou food.is.only.food. Určitě na její profil mrkněte, nebudete litovat, najdete tam totiž spoustu inspiraci především, když máte nouzi o čas a v kuchyni nechcete strávit moc času.

Doufáme, že jste naladěni na stejné vlně jako my a už se těšíte, jak si tyhle placičky vlastně udělat. Tak už neotálejme a pojďme na to ...

 

RECEPT NA SKOŘICOVÉ PLACIČKY Z KUKUŘIČNÉ MOUKY

Jak už bylo zmíněno, základem tohoto receptu je skořice. Bez kvalitní mouky by to však také nešlo. My jsme jako zákald zvolili mouku kukuřičnou, ale je zcela na vás, jakou zvolíte vy. Důležité je pouze to, aby byla hladká a měla dobrou konzistenci.

Většina surovin na přípravu tohoto receptu je samozřejmě k dostání na našich stránkách. Určitě tedy neváhejte rozšířit vaše kuchařské portfolio o nové a jedinečné suroviny.

 

Co budeme potřebovat?

na placičky:

 

Postup:

  1. Všechno společně smícháme (sypké se sypkými a mokré s mokrými).
  2. Z těsta si následně uděláme placičky a ty ještě potřeme pomocí mašlovačky vejci, aby chytili pěkně zlatavou barvu).
  3. Následně vyskládáme na plech s pečícím papírem a dáme do trouby přibližně na 15 minut při 150°C.
  4. No a pak už jenom necháme placky chvíli vychladnout a pro lepší chuť je můžeme ještě potřít roztopeným máslem čí ghíčkem.
  5. My Vám už jenom přejeme Dobrou chuť ;)

 

Jak vypadá výsledek?