Pečená kaše s para ořechy

K RECEPTU

Pečenou kaši už jsme vám představili v předchozích receptech. Pokud však stále bádáte nad tím, o co se vlastně jedná, tak vězte, že se jedná o rychlý a teplý pokrm, jehož základem je povětšinou instantní kaše, hlavně tedy ovesná. Tím, že je to teplý pokrm, tak se velice hodí na startu dne, kdy tělo pořádně rozproudí a vy máte pak pocit, jako byste v sobě našli novou a neobjevenou sílu.

Abychom vám dodali další možnou inspioraci na pečenou kaši, tak jsme si pro Vás v tomto článku připravili recept na PEČENOU KAŠI S PARA OŘECHY. Ten je určen právě a především pro ty, kteří potřebují během rána získat pořádnou dávku energie a být tak po celý den fit. Kombinace kaše s para ořechy navíc dostává úplně jiný rozměr, protože para ořechy svou krémovostí přidávají této kaši něco navíc.

Recept jsme získaly od Elišky. Ta, jakožto vyznavačka kvalitní a vyvážené stravy, si v podobných dobrotách libuje. Pokud se o ní chcete dozvědět více, zjistit něco více o tom, co doporučuje, tak není nic snadnějšího než navštívit její instagramový profil @eli.nezvalova. Tam na vás totiž čeká mnohem více.

Myslím si, že úvod byl velice vyčerpávající, takže se konečně pojďme podívat na to, jak si tuhle dobrotu vlastně dopřát ...

 

RECEPT NA PEČENOU KAŠI S PARA OŘECHY

Můžeme vám číct, že tato kaše je velice návyková. Jednou si ji připravíte a určitě to nebude naposled, to si buďte jisti.

Podstatná část ingrediencí na přípravu této dobroty je samozřejmě k dostání na našich stránkách. No sami posuďte z přiložených fotografií, jak konečný výsledek vypadá ;)

 

Co budeme potřebovat?

 • 30g instantní kaše (doporučujeme ty naše a výběr podle toho, která vám chutná)
 • 15g vanilkového proteinu
 • 1/4 čajové lžičky prášku do pečiva (u toho naše podle formule 20g prášku na 500g mouky)
 • 1 polévková lžíce 100% jablko banánové pyré (pokud nemáte, stačí jen spolu rozmixovat banán a jablko)
 • 1 vejce
 • 1 banán (klidně použijte ty naše sušené)

 

Postup:

 1. Sypké suroviny smícháme dohromady. Přidáme trochu vody, vejce, pyré a tekutou směs dobře promícháme.
 2. Polovinu banánu rozmačkáme, polovinu para oříšků pokrájíme a vše smícháme se směsí.
 3. Směs vlijeme do připravené formy, vyložené pečícím papírem, posypeme skořicí a dáme péct do předem rozehřáté trouby na 200° cca 15 minut (vše se samozřejmě odvíjí od výkonu vaší trouby).
 4. No a na závěr nestačí než dodat: Dobrou chuť“ :)

Poznámka: Pokud nemáte instantní kaši, přidejte o to větší množství mouky nebo např. rozemleté ovesné vločky (= ovesná mouka). V případě, že nemáte vanilkový protein, dejte jinou příchuť. Pyré taktéž není podmínkou, ale pěkně zjemní a dosladí celý koláček.

 

Výživové hodnoty:

1 porce (což je celá pečená kaše) obsahuje asi:

 • 746 kcal
 • 32g bílkovin
 • 59g cukrů
 • 42g tuků

 

Jak vypadá výsledek?