Pečená kakaová ovesná kaše

K RECEPTU

Někdy je obtížné najít uklidňující snídani, která je snadná na přípravu, zdravá, ale především chutná a výživná. Proto si dneska ukážeme řešení, kterým je pečená ovesná kaše. Slyšeli jste vůbec někdy o ni? Pokud ne tak vězte, že pečená ovesná kaše je teplá snídaně, jejíž základem jsou ovesné vločky, mléko a dalších kuchyňští pomocníci.

Jestli jste se právě vyděsili slova „ovesné vločky,“ tak nemusíte mít strach. Pokud trpíte celiakií (nesnášenlivosti lepku), tak existuje i alternativa v podobě bezlepkových ovesných vloček, které u nás rovněž naleznete.

Tento recept na PEČENOU KAKAOVOU OVESNOU KAŠI je určen všem, kteří si po právu dokážou vychutnat snídani a milují texturu, kterou tato kaše nabízí. V kombinaci s kakaem navíc získáte daleko větší chuťový zážitek. Teplá ovesná kaše vás prostě nezklame, to se vsaďte. Ve svém životě totiž potřebujete pečené ovesné vločky!

Zásobárnou podobných a neotřelých receptů je pro nás Terka. Studuje totiž nutriční terapii, takže v experimentování se zdravým jídlem by měla mít své zkušenosti. Pokud se o ní chcete dozvědět více, není nic snadnějšího než navštívit její instagramový profil @terka.hh, kde se to inspiracemi a nápady jenom hemží.

Snad už tedy víte, co to je ta zapečená ovesná kaše a můžeme se podívat, jak ji vlastně vytvořit ... 

 

RECEPT NA PEČENOU KAKAOVOU OVESNOU KAŠI

Varujeme vás předem, jednou si ji zkusíte upéct a uvidíte, že to nebylo naposled. Není totiž nic lepšího, než si vychutnat teplou snídani, která vás na začátku dne krásně nastartuje!

 

Co budeme potřebovat?

 

Postup:

  1. V misce si smíchejte vločky s kakaem a práškem do pečiva. Potom přidejte vajíčko, rozmačkanou půlku banánu a celé to zalijte mlékem. Vše pořádně zamíchejte.
  2. Směs přelijte do formy (určitě je lepší menší forma, ať kaši nemáte zbytečně nízkou). Ozdobte ji kolečky (kousky) banánu a ořechy a oříšky (můžete je i vmíchat rovnou do kaše, ať je nemáte ožehnuté).
  3. Pečte na 170 stupňů cca 30-45 minut, opravdu to trvá tak dlouho.
  4. Klidně můžete oříšky vyměnit za čokoládu, nebo přidat rozinky, zkrátka fantazii se meze nekladou a jde o to si kaši vychutnat přeci co nejvíce podle svých vlastních chutí :)

 

Výživové hodnoty:

1 porce (což je asi půlka kaše) obsahuje asi:

  • 185 kcal

 

Jak vypadá výsledek?