Ovesné RAW kuličky

K RECEPTU

Sami víte, že tady většinou prezentujeme recepty, které nejsou nijak náročné na tvorbu a hravě si je zvládne připravit každý. Tohle zaběhlé pravidlo nebude měnit ani teď, a rádi bych vám ukázali opravdu jednoduchý recept na OVESNÉ RAW KULIČKY, které nejsou tepelně upravené a především jsou neskutečně chutné!

Jak už bylo nastíněno, jedná se o jednoduchou, zdravou variantu nepečených kuliček, kterou budete mít hotovou raz dva. Jsou poměrně sladké a především vláčné, to zásluhou meruňkové pasty, která jim dodává tu jedinečnou chuť.

Za recept vděčíme Katce, a.k.a food.is.only.food (na Instragramu ji najdete právě pod touto přezdívkou). Ta nás svými kulinářskými bombami zásobuje už nějakou dobu, a my si to nemůžeme vynachválit! Pokud byste se o ni rádi dověděli více a chtěli vyzkoušet něco z její široké škály receptů, určitě navštivte její profil, protože to stojí za to.

Jak se říká: "není čas, ztrácet čas", takže se pojďme směle podívat na to, jak si tyto kuličky vlastně připravit.

 

RECEPT NA OVESNÉ RAW KULIČKY

Celkem jen 3 ingredience! Přesně tak, jen 3 suroviny potřebujete na to, abyste si tuhle dobrotu vychutnali plnými doušky.

Řekněme, že z těsta uvedeného níže uděláte tak přibližně 11-12 kuliček stejného tvaru, jaký vidíte na fotkách. Proto by nebylo na škodu radši udělat dvojnásobnou dávku, aby si pochutnali všichni ve vašem okolí. Věřte, že by to určitě ocenili ;)

 

Co budeme potřebovat?

na těsto:

 

Postup:

  1. Vše rozmixujeme do hladké hmoty a ze vzniklého těsta vytvarujeme malé kuličky (ty třeba ještě můžete obalit v kokosu nebo něčem jiném, záleží jen na vás).
  2. Nakonec je necháme ztuhnout v lednici po dobu asi 30 minut.
  3. No a pak už nezbývá než mít boule za ušima díky jejich krásně vláčně chuti ;)

 

Jak vypadá výsledek?