Osvěžující tvarohová mňamka

K RECEPTU

Tvaroh. To je základ každého jedince, který se snaží žít zdravě a přitom podporovat růst svalů. Tvaroh v sobě totiž ukrývá značné množství bílkovin, díky čemuž je tak oblíbeným hlavně mezi sportovci a milovníky posilovny. Nejde však jen o jeho nutriční vlastnosti, tvaroh obecně je chuťově velice univerzální a hodí se téměř ke všemu, co vás jenom napadne.

Abychom vám dodali další možnou inspiraci, tak jsme si pro Vás připravili recept na OSVĚŽUJÍCÍ TVAROHOVOU MŇAMKU. Ten je určen pro všechny, kteří neradi tráví spoustu času v kuchyni a svým způsobem milují tvaroh. Recept je opravdu triviální a připravit si ho zvládne opravdu úplně každý.

Za recept vděčíme Elišce. Ta si v podobných dobrotách libuje, jelikož má velké zkušenosti i se závody ve fitness, takže opravdu ví, co se na sílu hodí. Pokud se o ní chcete dozvědět více, zjistit něco více o tom, co doporučuje, tak není nic snadnějšího než navštívit její instagramový profil @eli.nezvalova, kde se to inspiracemi a nápady jenom hemží.

No nic, úvod bychom měli za sebou a je na čase se mrknout na to, jak si tuhle rychlou tvarohovou dobrotu připravit ... 

 

RECEPT NA OSVĚŽUJÍCÍ TVAROHOVOU MŇAMKU

Jednou si tuhle senzaci zkusíte připravit a uvidíte, že to nebylo naposledy.

Nepatrná část ingrediencí na přípravu této dobroty je samozřejmě k dostání na našich stránkách. No sami posuďte z přiložených fotografií, jak výsledek může vypadat. Samozřejme to se taky odvíjí od vaší kreativosti. Takže buďte kreativní ;)

 

Co budeme potřebovat?

 • 250g tvarohu (1 balení). Záleží i na vás jaký upřednostňujete, jestli třeba odtučněný nebo polotučný.
 • 10 g proteinu (případně jiného sladidla)
 • 2 polévkové lžíce kefíru skořice ořechy
 • možnost dalších surovin na dozdobení (sušené ovoce, semínka, kakao, ořechy a oříšky atd...)

 

Postup:

 1. Tvaroh naředíme kefírem (zároveň tím jídlu dodáme živé kultury pro lepší trávení) a smícháme s proteinem (příp. jiným sladidlem).
 2. Celou směs dozdobíme ořechy, skořicí či dalšími surovinami dle chuti. Skvěle se k tomu hodí např. pekanové ořechy a para ořechy.
 3. My už jenom přejeme dobrou chuť :)

 

Výživové hodnoty:

1 porce (což je celá kaše) obsahuje asi:

 • 538 kcal
 • 38g bílkovin
 • 14g cukrů
 • 37g tuků

 

Jak vypadá výsledek?