Mugcake z vlašské proteinové mouky

K RECEPTU

Znáte mugcake? Tohle anglické slovo by se do češtiny dalo volně přeložit jako „hrníčková buchta.“ Ptáte se snad, co tedy tedy pak je ta hrníčková buchta, chcete-li mugcacke? Mug cake je ve své podstatě tedy moučník v hrníčku, který si zvládnete udělat za pár minut. Potřebujete k tomu totiž jen pár surovin, hrníček a mikrovlnou troubu.

Mugcake je populární tehdy, když nechcete moc ztrácet čas, ale zároveň si chcete vychutnat lahodný požitek a velice vláčný dezert. Takový by totiž zdravý mug cake měl být. Říkáte si však, že mugcake v mikrovlnce nebude asi žádná sláva? No, to jste ho v tom případě ještě nezkusili.

V tomto velice snadném receptu bychom vám chtěli ukázat, jak si takový požitek z mugcaku dopřát. MUGCAKE Z VLAŠSKÉ PROTEINOVÉ MOUKY zní přeci sám osobě úchvatně. Tento zdravý mug cake vás určitě oslní.

Tímto receptem nás zásobovala Katka, kterou můžete na Instagramu najít pod přezdívkou food.is.only.food. Tam najdete mnoho zajímavých receptů na podobné věci, jako je třeba mugcake.

Tolik k úvodu, seznámení s mugcakem a pojďme se tedy společně podívat na to, jak si za pár minut vychutnat jeho úžasnou chuť.

 

RECEPT NA MUGCAKE Z VLAŠSSKÉ PROTEINOVÉ MOUKY

Jak už bylo zmíněno v úvodu, recept na tento zdravý mug cake je velice snadný a připravit si ho tak dokáže úplně každý.

Většina surovin na jeho přípravu je samozřejmě k dostání na našich stránkách. No sami posuďte z přiložené fotografie, jak výsledek vypadá. Odolávat se Vám bude asi jen těžko ;)

 

Co budeme potřebovat?

na mugcake:

 

Postup:

  1. Všechno společně smícháme, nalijeme do vymazaného hrnku a dáme na 2-4 minuty do mikrovlnky.
  2. No a pak už jenom nechte chvíli odstát, mugcake vyklopte a vychutnejte si jeho bohatou, oříškovou chuť.
  3. Jednodušší postup tu snad ještě nebyl ;)

 

Jak vypadá výsledek?