Mugcake z tygří mouky

K RECEPTU

O mugcaku už jste určitě někdy slyšeli. Tohle anglické slovo by se do češtiny dalo volně přeložit jako „hrníčková buchta.“ Nemá cenu nějak extra dlouho bádat nad tím, proč je mugcake tak oblíbeným mezi mnoha skupinami strávníků. Jeho příprava je totiž naprosto jednoduchá! Pro „upečení“ mugcaku totiž potřebujete jen hrníček a mikrovlnou troubu. No a samozřejmě suroviny, které v hrníčku rozmícháte. Nic víc, nic míň. Tak snadné to je!

Mugcake je tedy především populární, když nechcete marnit čas, ale zároveň si chcete vychutnat dokonalý požitek a velice vláčný dezert. Takový by totiž zdravý mug cake měl být.

V tomto velice snadném receptu bychom vám chtěli ukázat, jak si takový požitek z mugcaku dopřát. MUGCAKE Z TYGŘÍ MOUKY zní přímo grandiózně. Síla tygří mouky z něj totiž dělá něco jedinečného.

Recept na tuhle dobrotu máme od Katky, kterou můžete na Instagramu najít pod přezdívkou food.is.only.food. Určitě na její profil mrkněte, nebudete litovat.

Snad Vám tento úvod alespoň trochu představil a osvětlil tento pojem. Snad jste tedy správně naladěni se podívat, jak si tuto dobrotu připravit.

 

RECEPT NA MUGCAKE Z TYGŘÍ MOUKY

Nemějte obavy, tento recept si opravdu zvládne připravit každý. Doporučujeme si jen hrníček něčím vymazat, aby pak šel mugcake krásně ven ;)

Většina surovin na jeho přípravu je samozřejmě k dostání na našich stránkách. Určitě tedy neváhejte rozšířit vaše kuchařské portfolio o nové a výjimečné suroviny.

 

Co budeme potřebovat?

na mugcake:

 

Postup:

  1. Všechno společně smícháme, nalijeme do vymazaného hrnku a dáme na 2 minuty do mikrovlnky.
  2. No a pak už jenom nechte chvíli odstát, mugcake vyklopte a vychutnejte si jeho bohatou a vláčnou chuť.
  3. Byla to brnkačka, nemyslíte? ;)

 

Jak vypadá výsledek?