Mugcake z makové proteinové mouky

K RECEPTU

Slovo mugcake vám určitě něco říká. Tohle anglické slovo by se do češtiny dalo volně přeložit jako „hrníčková buchta.“ Mug cake je v podstatě takové pečení v hrníčku. ... Není to žádná novinka, ale pro ty z vás, co to náhodou neví, tak mug cake je moučník v hrníčku, který si zvládnete udělat za pár minut. Jeho příprava je totiž naprosto jednoduchá! Pro „upečení“ mugcaku totiž potřebujete jen hrníček a mikrovlnou troubu.

Samozřejmě nesmíte zapomenout na suroviny, které v hrníčku rozmícháte. Nic víc, nic míň. Tak snadné to je! Odpůrci mikrovlnek ale nepřijdou zkrátka. Mug cake lze udělat i v klasické troubě. Pokud se rozhodnete pro tuto variantu, pečte ho v předehřáté troubě na přibližně 250 °C asi 12-15 minut.

Mugcake je tedy především populární, když nechcete marnit čas, ale zároveň si chcete vychutnat dokonalý požitek a velice vláčný dezert. Takový by totiž zdravý mug cake měl být. Mug cake můžete jíst lžičkou přímo z hrnečku nebo si ho ozdobit na talíři, případně vzít s sebou do práce nebo do školy jako vydatnou svačinu.

Recept, kterým vám dnes představíme, je opravdu triviální a zvládne si ho připravit opravdu každý. MUGCAKE Z MAKOVÉ MOUKY nezní jen unikátně, on totiž opravdu výjimečný je. Typicky česká ingredience v unikátním provedení totiž tomuto dezertu dává úplně nové rozměry!

Zásobárnou podobných typů receptů je nám Katka, kterou můžete na Instagramu najít pod přezdívkou food.is.only.food. Její portfolii všelijakých trendy a fresh receptů je opravdu veliké, takže se neváhejte na ní podívat a třeba nabrat nějakou tu novou inspiraci.

Dost ale k úvodu a pojďme se podívat na to, jak postupovat, aby jste si tuhle dobrotu mohli vychutnat všemi smysly ...

 

RECEPT NA MUGCAKE Z MAKOVÉ PROTEINOVÉ MOUKY

Nemějte obavy, tento recept si opravdu zvládne připravit každý. Doporučujeme si jen hrníček něčím vymazat, aby pak šel mugcake krásně ven a zbytečně se vám poté nelepil ;)

Většina surovin na jeho přípravu je samozřejmě k dostání na našich stránkách. Určitě tedy neváhejte rozšířit vaše kuchařské portfolio o nové a jedinečné suroviny, které jste třeba ještě neměli tu čest vyzkoušet.

 

Co budeme potřebovat?

na jeden celý mugcake:

 

Postup:

  1. Všechno společně smícháme, a následně vlijeme do vymazaného hrnku a dáme přibližně na 3 minuty do mikrovlnky (v alternativní podobě případně do předehřáté trouby na přibližně 250 °C asi na 12-15 minut)
  2. Potom, až čas uplyne a vám se bude zdát, že je opravdu hotovo (můžete prověřit třeba špejlí), ho už jenom nechte chvíli odstát, mugcake vyklopte a vychutnejte si jeho bohatou a vláčnou chuť.
  3. Šlo to levou zadní že? ;)

 

Jak vypadá výsledek?