Makovo-malinový dort

K RECEPTU

Co takhle více využívat v receptech mák? Tahle typicky česká surovina je opravdu úžasná nejen svou podmanivou vůní, ale především svou výraznou chutí. Spojení máku s makovou moukou je prostě něco geniálního! Skloubením máku a malinového pudingu zažijete opravdu výjimečný kulinářský zážitek. Recept na Makovo-malinový dort je přitom opravdu jednoduchý, rychlý, méně kalorický a hlavně výborný! Tento paleo dort prostě musíte ochutnat!

Tomuhle spojení dala vzniknout Adriana, od níž máme zmíněný recept (na Instagramu @adriana.rezakova), která se experimentů opravdu nebojí, a to je jen dobře, protože se to často vyplatí!

Dost k úvodu a pojďme se společně podívat, jak tenhle skvěle vypadající dortík připravit.

 

RECEPT NA MAKOVO-MALINOVÝ DORT

Z celého těsta budete mít 10 větších kusů, záleží samozřejmě na pečící formě a šířce vašeho ukrojení. Asi vám je jasné, že makovo-malinový dort zmizí coby dup, takový je tento paleo dort ;)

 

Co budeme potřebovat?

na těsto:

na pudingovou vrstvu:

 

Postup:

  1. Smícháme zvlášť suché a zvlášť mokré ingredience se žloutky, poté obě směsi smícháme dohromady. Do vzniklého těsta následně vmícháme vyšlehané bílky.
  2. Hotové těsto dáme do formy s připraveným pečícím papírem a pečeme na přibližně 170 stupňů kolem 20-25 minut, záleží na výkonu trouby. Těsto proto průběžně kontrolujeme špejlí.
  3. Do hotového uvařeného pudinku vmícháme tvaroh, ztužovač a sladidloDále nalijeme polovinu pudinkového krému na upečené těsto a na tuto polovinu rozprostřeme lesní ovoce (ideálně třeba ostružiny), které poté zalijeme druhou polovinou pudinkového krému.
  4. Hotový dort dáme chladit do lednice
  5. Pak už jenom stačí počkat až puding zatuhne a přejeme vám dobrou chuť ;)

 

Výživové hodnoty:

1 ks obsahuje asi:

  • 213 kcal
  • 13g bílkovin
  • 21g cukrů
  • 9g tuků

 

Jak vypadá výsledek?