Lahodné čočkové kuličky

K RECEPTU

Co vy a lušteniny? Taky tak na nich ujíždíte? Pokud ano, tak jste narazili na ten správný recept, protože si dnes ukážeme, jak velice kreativně a nápaditě využít čočku. Čočka obecně platí za skvělý zdroj rostlinných bílkovin s tím, že má má velice nasládlou, ořechovou chuť.

Využití čočky v kuchyni je velice univezální, což určitě sami víte. Skvěle se hodí do různých salátů, skvělá je i jako hlavní chod, ale co takhle čočku upéct a vytvořit z ní velice výživné a křupavé kuličky? To zní parádně, co říkáte?

My si dneska tedy představíme recept na LAHODNÉ ČOČKOVÉ KULIČKY. Jedná se op opravdu velice jednoduchý recept, který si zvládnete hravě připravit. Kuličky jsou opravdu chutné, křupavé. Většinu hlavních surovin na přípravu této lahůdky samozřejmě najdete na našich stránkách, tak určitě něváhejte a udělejte si pořádnou zásobu, se kterou můžete zkusit nejen tento recept.

Něco takového se nemohlo urodit v mysli nikoho jiného než Terky. Tahle studentka nutriční terapie má k podobným zdravým a chutným věcem opravdu blízko, a proto se taky snaží o jejich větší propagaci, což se nám moc líbí. Můžete si být proto zcela jisti, že suroviny a recept jako takový budou opravdu zaručeně perfektní. Takže určitě skočte na její instagramový profil @terka.hh, kde se to inspiracemi a nápady jenom hemží.

Čas nás tlačí, takže to nebudeme zdržovat a rovnou se podíváme, jak si tuto čočkovou skvost udělat ...

 

RECEPT NA LAHODNÉ KULIČKY Z ČOČKY

Jednou si ji zkusíte upéct a uvidíte, že to nebylo naposled. Recept počítá s využitím červené čočky, ale pokud použijete černou nebo hnědou, nic se nestane, výsleek bude velice podobný a hlavní přeci vždycky je, aby nám chutnalo ;)

Dejte šanci podobným, neotřelým pokrmům, které Vás určitě překvapí. Vsadíme se, že pečená ovesná kaše to dokáže ;)

 

Co budeme potřebovat?

Postup:

  1. Čočku osolte a vařte přibližně 5-10 minut, podle etikety na ní. Mezitím si uvařte i brokolici a nechte obojí zchladnout.
  2. Vezměte si mísu, přendejte do ní brokolici a rozmačkejte na kaši. Následně přidejte čočku, cibulku nakrájenou na kostičky a i zbylé ingredience.
  3. Navlhčete si ruce a tvarujte ze směsi kuličky, které pokládejte na plech vyložený pečícím papírem. Kuličky potřete řepkovým olejem a pečte v troubě asi na 180 stupňů 20 minut (záleží na jejím výkonu).
  4. Na závěr není než dodat: "Dobrou chuť!"

 

Jak vypadá výsledek?