Koláček z lněné mouky

K RECEPTU

O nativních moukách se zase tolik moc nemluví. Ovšem věřte, že v kuchyni dokážou být spolehlivým pomocníkem, díky němuž dostanou vaše výtvory nejenom třeba zajímavou barvu, ale taky chuť, na kterou jste nebyli tolik zvyklí.

Proto tu pro vás máme úžasný recept na koláček plný vlákniny, plný lněného semínka. Jde o KOLÁČEK Z LNĚNÉ MOUKY. Těsto je dost objemné a výsledný koláček šťavnatý a prostě tak moc dobrý. No co vám budeme povídat, neodolatelná záležitost.

Na takové speciality je expertem Pavla, a musíme říci, že nás takhle inspiruje už nějakou dobu! Pokud byste se o téhle blogerce rádi dozvěděli více a chtěli vyzkoušet něco z jejího repertoáru, tak určitě navštivte její instagramový účet @krojens_loves_fitness, kde na vás čeká mnoho úžasných pokladů, o kterých jste dosud třeba ani nevěděli.

Úvod máme za sebou a je načase vrhnout se na samotný recept ... Tak pojďme na něj!

 

RECEPT NA KOLÁČEK Z LNĚNÉ MOUKY

To, kolik kousků z této rolády dokážete nakrájet, záleží přeci jenom a jen na Vás. Pokud se rozhodnete pro větší kousky, ingredience Vám v pohodě vystačí až na 9 kusů této senzace.

jedno soustu a věřte, že si tuto dobrotu zamilujete ;)

 

Co budeme potřebovat?

na těsto:

 

Postup:

  1. Lněnou mouku smíchejte se všemi ingrediencemi a ihned přilijte tekutinu. Budete muset opravdu dost míchat, protože lněné semínko hodně absorbuje vodu a bude dělat hrudky. Jde ale krásně vymíchat v hladké těsto.
  2. Nalijte do formy a navrch dejte kousky hořké čokolády.
  3. Pečte na 180°C přibližně 30 minut. Záleží na výkonu vaší trouby.
  4. Pak už si jen vychutnejte chuť této bomby ;)

 

Výživové hodnoty:

1 kousek této dobroty obsahuje asi:

  • 100 kcal
  • 11g bílkovin
  • 3g cukrů
  • 4g tuků

 

 Jak vypadá výsledek?