Fit perníčky z lískooříškové mouky

K RECEPTU

Nejvýš čas něco vánočního upéct, nemyslíte? Rok utekl jako voda a vánoční svátky jsou už za rohem. Tak proč letos nevystoupit trochu ze stínu klasik jako jsou vanilkové rohlíčky a linecké a nezkusit něco úplně jiného? Chutného a zdravého!

Proto tady pro Vás máme recept na fit perníčky z lískooříškové mouky. Už jenom kombinace lahodného a zdravého ghíčka, naší lískooříškové proteinové mouky a kvalitního medu zní prostě úžasně. Perníčky jsou výborné, chutné, křupavé a co je hlavní, jsou zdravé.

Jak už i jiné recepty, tak i tenhle má na svědomí Pavla (její výtvory a mnohem více najdete na Instagramu pod jménem @krojens_loves_fitness).

Tolik k úvodu, snad vás to trochu nahltalo a pojďme se tedy podívat, jak si tyhle perníčky připravit.

 

RECEPT NA FIT PERNÍČKY Z LÍSKOOŘÍŠKOVÉ MOUKY

Nejde přesně říct, kolik z těsta uděláte perníčků, opravdu to závisí na vykrajovátku a jeho tvaru, které použijete. Řekněme ale, že tak 30 perníčků byste mít z těsta mohli! Nemusíte tak udělat radost pouze sobě, ale i lidem, které máte rádi.

 

Co budeme potřebovat?

na těsto:

 

Postup:

  1. Nejprve smícháme všechny sypké ingredience dohromady.
  2. Následně to směsi přidáme ghíčko (ať není tekuté nebo jiné přepuštěné máslo), med a vejce a vypracujte těsto, které necháme nějakou dobu odležet v lednici.
  3. Těsto následně vyválíme a vykrajujeme perníčky (libovolné formy). Následně vykrájené perníčky dáme na plech s připraveným pečícím papírem a pečeme na přibližně 5 minut na 180°C. Perníčky můžete potřít ještě bílkem, aby se krásně leskly.
  4. Pak už si jenom stačí vychutnat jejich krásnou vůni a chuť ;)

 

Výživové hodnoty:

1 perníček obsahuje asi:

  • 28 kcal
  • 1,6g bílkovin
  • 3,2g cukrů
  • 1,1g tuků

 

Jak vypadá výsledek?