Domácí müsli s kokosovým olejem

K RECEPTU

Přemýšleli jste snad někdy nad tím, že byste si zkusili připravit domácí granolu, chcete-li müsli? Nejde jen o ten požitek, který by se vám určitě naskytl, ale především jde o kontrolu nad výběrem všech surovin, kterou byste měli.

Určitě mi dáte za pravda, že na regálech velkých řetězců je těchto müsli směsí, spékaných granol apod. opravdu nespočetné množství, ze kterého si člověk jen těžko vybere tu, kterou zrovna potřebuje. Jenže kvantita ještě nutně neznamená kvalita a mnohdy se v těchto směsicích ukrývá třeba palmový tuk, aditiva nebo jiné podobné látky, které vás od nákupu odradí.

My tu tedy pro Vás dneska máme recept, který je tím pravým ořechovým, a díky němuž získáte nad svým müsli plnou kontrolu, jelikož v něm budou jen opravdu kvalitní suroviny a ke všemu získáte chuť a aroma, které vám ty pultové a sériově vyráběně müsli nikdy nedají. 

Domácí zapékané müsli doporučujeme jako dopolední svačinku, když jste třeba od rána na cestách nebo máte perný den. A to se týká i dlouhých přednášek a pozdního oběda ... tahle svačina dozajista zasytí, dodá energii a přitom člověka nezatíží a dodá mu všechny potřebné živiny. DOMÁCÍ MÜSLI S KOKOSOVÝM OLEJEM je přesně to, kvůli čemu jste tady. Nezklame, zvedne náladu a hlavně pořádně zasytí.

Suroviny, které budete pro tento recept potřebovat, naleznete v klidu a z pohodlí domova přímo na našem webu. Pokud se však z jeho přípravou nechcete nějak zdržovat a nemáte času nazbyt, určitě se podívejte na naše bezlepkové pečené směsi, které vám zaručí podobný chuťový zážitek.

Recept nám zaslala Barča, kterou naleznete pod přezdívkou @barahru na Instagramu. Určitě se můžete nechat inspirovat její radostí ze života, která je doslova nakažlivá. Vždyť ne nadarmo se říká: „ve zdravém těle, zdravý duch“ ... pro Barču tohle tvrzení platí dvojnásob, přesně tak se totiž snaží žít!

Neotálejme ale a pojďme se společně podívat na to, jak si tuhle müsli směs jednoduše a rychle připravit ... 

 

RECEPT NA DOMÁCÍ MÜSLI S KOKOSOVÝM OLEJEM

Berte v potaz to, že námi uvedené suroviny si můžete upravit dle vlastních představ přidáním třeba sušeného kokosu, sušeného ovoce, jiného druhu ořechu atd. Müsli má být přece originální a hlavně takové, aby nám co nejvíce chutnalo!

Celá směs by měla mít něco kolem 500g, což už je tedy pořádná dávka, která Vám nějakou chvíli určitě vydrží ;)

 

Co budeme potřebovat?

na müsli směs:

 

Postup:

  1. Všechny suroviny kromě čokolády pořádně smícháme (oříšky napřed nakrájíme na menší kousky) a rovnoměrně rozložíme na pečicí papír.
  2. Pečeme přibližně 40 minut na 150 stupňů a vždy po 15 minutách pořádně promícháme.
  3. Po vychladnutí můžeme přidat nakrájené kousky hořké čokolády, ale taky např. sušené ovoce, které naši směsi dodá další pořádné grády.
  4. Pak už si jen každé ráno můžete vychutnat tento skvost, který Vám příjemně nastartuje nový den, třeba v kombinaci s bílým jogurtem a banánem. A na závěr ještě můžete nazdobit kakaem a sladidlem. ;)

 

Jak vypadá výsledek?