Říká vám něco? Tygří ořech aneb bezalergenní bomba nabitá vlákninou

Říká vám něco? 1. DÍL

Tygří ořech aneb bezalergenní bomba nabitá vlákninou

 

 

Trocha úvodu před startem

V první řadě Vás všechny vítám u této nové série, ve které se Vám budeme co nejvíce snažit přiblížit sortiment, který Vám nabízíme a o němž jste možná dosud ani netušili, že existuje.

Snahou bude Vám ukázat benefity a pozitivní věci, které tyto druhy ovoce či ořechů mají a proč jsou prospěšné našemu tělu. Podíváme se třeba na to, jak se dají jíst, a shrneme si, proč bychom je tedy měli do svého jídelníčku zařadit.

Dost ale k úvodu a pojďme se tedy podívat na první bombu, kterou jsme si pro Vás připravili a kterou je TYGŘÍ OŘECH!

 

Co to ten tygří ořech vlastně je?

Tygří ořech, zemní mandle, čufa nebo šáchor, jak chcete, je v našich končinách opravdu ještě téměř neznámá položka. No vážně? Kdo z Vás o ní někdy opravdu slyšel nebo ji stačil ochutnat? To bychom se i divili, kdyby ano, ale snad i díky nám se Vám dostane trošku do povědomí.

Ano, možná rybáři by věděli, o co se jedná. Tygří ořechy se totiž hojně používají jako návnada na ryby, obzvlášť kapry. I ti kapřicí totiž ví, jaká dobrota to je, a tak nemůžu odolat.

Svůj název získal z pruhů na jeho vnějším povrchu, které připomínají pruhy, jako má tygr.

První zmínky o něm sahají až do dob starověkého Egypta. Egypťané si ho velmi cenili pro jeho zdravotní účinky, a proto ho také přidávali faraonům do jejich posmrtné výbavy. Odtud se pak rozšířil do severní Afriky a Pyrenejského poloostrova.

Ačkoliv je chuťově podobný ořechům, ořech to není! Jedná se o jedlou hlízu, takže alergici se můžou radovat, tygří ořech není totiž alergický. Takže vy s alergií na laktózu, lepek, apod. si můžete tuhle jedinečnou chuť bez zbytečných výčitek rovněž dopřát. Tygří ořech roste pod zemí podobně jako podzemnice olejná (arašíd)!

Chuť je velice zvláštní, dlouho žvýkáte, až se vám v ústech rozvine sladká chuť (připomíná to trochu chuť, jakou má kokos, ovšem je dost výraznější).

V původní podobě je obalen ve slupce! Ano slupce! Tygří ořech neobsahuje skořápku. Proto se může jíst rovnou i se slupkou, která obsahuje kvantum vitamínů a minerálů, které chuťově tenhle poklad obohacují.

V současnosti jsou tygří ořechy jednou z nejpopulárnějších superpotravin. A co je to ta superpotravina? Superpotravinou se označují takové potraviny, která mají vysoký obsah látek, jenž by měly prospívat našemu zdraví. Jde například o vitamíny a minerální látky, což tygří ořech splňuje.

 

„tygří ořech je jako Arnold Schwarzenegger, není skoro nic, co by nezvládl.“

 

 

Proč je dobré ho zařadit do jídelníčku?

Jednou s nesmírných jeho výhod je, že je to výborný antioxidant, vhodný pro celiaky, tedy pro lidi, co nemůžou lepek.

Ke všemu výborně chutná. Je rovněž nesmírně bohatý na sacharidy.

Našemu tělu poskytují celou řadu mastných kyselin s vysokým obsahem vitamínu E.

Díky vysokému obsahu vlákniny a probiotik může zlepšovat pocit sytosti a trávení. Dokonale vás tedy zasytí!

No a taková malá perlička ke všem těm výhodám. Tygří ořechy se totiž historicky používaly k posílení libida. Ano, přesně tak! Muži v Nigérii používali tygří ořechy po generace na posílení libida a pro větší a lepší plodnost.

 

 

Jak a v čem se dá využit?

V základní podobě je tedy ve slupce, která mu na jeho výjimečné chuti ještě něco navíc přidává. Oblíbená je i varianty, kdy je zbaven slupky, není pak tak tvrdý. Existuje i metoda, kdy je úplně očištěn od všech nedokonalostí, a tahle varianta není rovněž vůbec špatná.

Stejně jako i u jiných druhů „ořechů“ se tygří ořechy dají namlít a dá se z nich udělat úchvatná mouka. Tato mouka má pak jedinečnou nasládlou chuť. Mouka navíc neztrácí při mletí žádné ze svých výživných vlastností.

Já osobně věřím v přínosy této mouky ze zdravotních důvodů, jelikož díky několika analýzám se potvrdilo, že je alternativou pro dietetiku a je bez lepku. Výsledkem pomletí tygřích ořechů jsou různé druhy mouky, které jsou bezvadnou alternativou k pšeničné a ořechové mouce.

Tygří ořechy se dají i lisovat a vzniká nám tak olej, který následně získává zlatohnědavou barvu a má výraznou, ořechovou chuť. Rovněž má vysoký obsah kyseliny olejové a nízkou kyselost.

Kde se dá takový olej pak využít? No třeba v kosmetickém průmyslu k výrobě jedinečných produktů, ve farmaceutickém průmyslu, jelikož snižuje hladinu cholesterolu či v textilním průmyslu k výrobě voděodolných textilních vláken

No a nakonec tu máme „Horchatu“, což je nápoj vyrobený z tygřích ořechů, který je specialitou španělské Valencie. Je oblíbený i v Mexiku, kde ho rádi doplňují o vanilku a skořici.

 

 

Jak se jí a co se z nich dá vytvořit?

Nejlépe uděláte, když je namočíte do vody na cca 4 hodiny a poté je můžete konzumovat. Je možné je jíst také nenamočené, ale jsou potom tvrdší.

Osobně rozhodně doporučuji je na těch několik hodin namočit do vody. Vodu poté jen scedíte a necháte je chvíli jen tak, aby vodu do sebe zcela absorbovaly a dostatečně tak změkly.

A k čemu je jíst? Představivosti se opravdu meze nekladou. Můžete si je přidávat do vaše müsli či snídaně. Skvělé jsou i v jogurtech. Sami si z nich můžete připravit i tradiční nápoj Horchatu, na internetu naleznete spousty receptů, jak ho udělat. Proč je třeba nezkusit namočit do čokolády a nevytvořit si tak jedinečné pokušení, kterému by nikdo neodolal? Když si ji nasekáte na plátky, můžou vám posloužit jako zajímavá metoda pro obalení třeba masa, vytvoří vám krásnou krustičku. No a z mouky můžete vytvořit něco, co ještě nikdo nikdy nechutnal.

 

 

Závěrem

Tygří ořech je zatím v našich končinách opravdu výraz, který nikomu moc neříká. My však věříme, že se to pomalu bude měnit a i zdejší populace zjistí, že tygří ořech může zdárně zápasit s takovými „velikány“ jako jsou kokos, kešu nebo třeba mandle.

Byla by tedy opravdu velká škoda, kdybyste ho alespoň nevyzkoušeli! Uvidíte, že nebudete litovat!

 

Autor: Lukáš