Říká vám něco? Sušená moruše aneb zázrak hedvábné stezky

Říká vám něco? 2. DÍL

Sušená moruše aneb zázrak hedvábné stezky

 

 

Trocha úvodu na začátek

Tímto článkem se Vám pokusím vyzdvihnout ne tolik populární a ještě neprobádanou rostlinu, kterou je plod morušovníku, tedy moruše.

Ukážu Vám benefity a pozitivní stránku, kterou toto ovoce v sušené formě má a proč je tolik prospěšné našemu tělu. Podíváme se i na to, jak se dá jíst, k čemu se třeba hodí a proč ho Číňané mají tak v oblibě. Přestavíme si proces sušení moruší, abyste třeba věděli, jak tato pochoutka vlastně vzniká.

To by tedy bylo k úvodu a je na čase zjistit o této superpotravině více.

 

No jo, ale co je ta moruše vůbec zač?

Moruše v našich končinách není až tak známá, jak by si možná zasloužila. Tato rostlina má svůj původ zakořeněný ve starověké Asie odkud se časem rozšířila do celého světa.

Přitom za jejich expandaci do Evropy vděčíme především císaři Karlu Velikému, který se díky hedvábné stezce zasloužil o její velký rozmach v Evropě, a tak si i můžeme vychutnávat tyto sladkokyselé plody morušovníku, které nápadně vypadají jako ostružiny.

Máme několik druhů moruše, z nichž nejznámější jsou černá a bílá. Nějak zásadní rozdíly však mezi nimi krom barvy nehledejte. Plody bílého morušovníku se odlišují chutí, občas charakterizovanou jako osvěžující a mírně trpkou s náznakem vanilky. Zato černé jsou považované za něco lepší, co se týče lékařského pohledu.

Moruše je hojně pěstována jako potrava pro bource morušového. Tento motýl totiž nic, než listy této rostliny nejí.

O moruši se dokonce zmiňuje i Bible, kdy v Lukášově evangeliu Ježíš připomíná svým učedníkům sílu a urputnost, jakou má mít tato rostlina.

„Kdybyste měli víru jako hořčičné zrnko a řekli této moruši: „Vyrvi se i s kořeny a přesaď se do moře! Poslechla by vás.“

 

Dobrá, a co tedy sušené moruše?

Jak jsme si už v úvodu řekli, moruše mají velice výraznou nasládlou chuť, která se jejich sušením ještě zvyšuje a dostává tak nové rozměry. Obvykle se sklízí od dubna do června, kdy jsou plody už zralé. Následně probíhá sušení moruší na přímém slunci nebo jsou ještě mírně napařovány.

Samotné sušené moruše jsou pak trošku křupavé, asi tak jako fíky, tedy na skus velice příjemné. Plody jsou podlouhlé, 1 až 2 cm dlouhé a mají něco kolem 6 až 10 mm v průměru.

Usušené moruše můžete skladovat po celý rok, a to buď při pokojové teplotě, nebo v lednici. Měly by být uchovávány v samouzavíratelném sáčku nebo nádobě, mimo dosah tepla a přímého slunečního záření.

 

 

Proč je dobré tedy tyto plody zařadit do jídelníčku?

V tradiční čínské medicíně jsou moruše běžně využívané. Čínská medicína používá tyto plody třeba při léčbě vysokého tlaku a zánětů žaludku.

Sušené moruše jsou vynikajícím zdrojem antokyanů, skupiny antioxidantů. Obsahují i další sloučeninu zvanou resveratrol, což je silný přírodní antioxidant, jenž se nachází i v červeném víně nebo arašídech.

Zatímco mnoho sušených plodů obsahuje velký podíl cukrů, sušené moruše obsahují oproti jiným druhům sušeného ovoce cukrů méně.

Moruše obsahuje velké množství rutinu.

Počet kalorií v sušených moruších je poměrně nízký. Takže jejich konzumace určitě neovlivní Váš hubnoucí plán.

No a třeba působivé množství vlákniny, která se nachází v moruších, může pomoci snížit hladinu cholesterolu a regulovat naše trávení. Už v pouhých 50 gramech můžete získat až 20 % doporučené denní dávky vlákniny!

 

Jak se jí a co se z nich dá vytvořit?

Zralé plody jsou třeba hojně užívány do koláčů, vín, džusů a bylinkových čajů. Čerstvé plody jsou už tak sladké, ale po usušení jsou ještě sladší, což ocení nejeden mlsný jazýček.

Přidat si je pak můžete do vašeho müsli, do jogurtu nebo kdekoliv, kam uznáte za vhodné. Výborně ladí třeba s ořechy, sušenými plody či kokosem.

Když tyto sušené plody namočíte do vody, tak trošku nabobtnají a skvěle se hodí do buchet všech druhů.

Proč si třeba nezkusit do šálku připravit zelený nebo bylinný čaj, a do něj na dno nechat namočit sušené moruše. Získáte tak velice příjemný náznak sladkosti.

Sušené moruše jsou velice křehké, takže je bez problému můžete pomlít a jako prášek si je přidat do receptů na smoothie, muffiny nebo sušenky.

No a nebo je mlsejte jen tak, je to jeden z nejlepších způsobů, který bych mohl doporučit ;)

 

Závěrem

Když tedy někdy kolem moruše půjdete a uvidíte ty krásné sladké plody, zastavte se třeba na chvíli a zamyslete na tím, co všechno moruše dokáže a jak by neměla být přehlížena!

Na tu specifickou chuť se možná trošku ze začátku musí zvyknout, ale věřte, že si moruši za krátkou dobu opravdu oblíbíte.

Tolik asi k této pozoruhodné rostlině, která nás určitě ještě v mnohém překvapí.

 

 

Autor: Lukáš