Říká vám něco? Lyofilizované ovoce aneb zázrak sušení mrazem

Říká vám něco? 5. DÍL

Lyofilizované ovoce aneb zázrak sušení mrazem

 

 

Něco málo před startem

Pro výrobu sušeného ovoce se používá několik různých metod. Jejich výsledek se liší obsahem cukru ve výrobku a vzhledem. Pokud potřebujete, aby se sušené ovoce co nejvíce podobalo čerstvému originálu, vybírejte lyofilizované plody. A ptáte se proč? Zde se vám to pokusím vysvětlit.

Dost ale k úvodu a pojďme se tedy blíže seznámit lyofilizovaným, mrazem sušeným ovocem.

 

Původ a proces vzniku mrazem sušeného ovoce

Tato metoda v podobě, jak ji známe a používáme dnes, byla objevena počátkem 20. století francouzským vědcem Dr. Jacquesem Arsène d’Arsonvalem a jeho asistentem v laboratořích Collège de France.

První doložené náznaky konzervace potravin pomocí mrazu a nízkého tlaku se však objevují už za dob říše Inků. Noční teploty pod bodem mrazu a nízký tlak vysoko v horách měly na svědomí pomalé vysychání plodin, tedy jejich snížení váhy a prodloužení trvanlivosti.

Tohle krkolomné slovo vlastně ve finále označuje metodu, při níž se ovoce nejprve šokově zmrazí na teplotu kolem –80 °C a poté, co se z něho stane ledový kámen. Následně přichází na řadu sušení za velmi nízkého tlaku, během kterého se tekutiny v pevném skupenství odpařují. Výsledkem je čistě přírodní dobrota, které si zachová svou charakteristickou chuť, barvu a vůni.

Z čerstvého ovoce je tak odebrána veškerá vlhkost a je následně zanechána v té nejčistší formě. To, co nám zůstane, je 100% ovoce, které je křupavé a lehce sladké, tak, abyste si ho mohli pořádně vychutnat!

 

 

Jaké jsou tedy výhody této metody?

Lyofilizace odstraní asi 98% obsahu vody v ovoci, a tak se jeho hmotnost sníží až o 90 %! Pro lidi, kteří si tak často musí nosit třeba do práce své vlastní jídlo, je to obrovská výhoda.

Výzkum prokázal, že lyofilizované ovoce si dokáže udržet až 90% svého původního nutričního obsahu. To tedy v praxi znamená, že stále můžete získat denní dávku vitamínu C, vitamínu A a dalších základních živin, aniž byste nutně museli mít po ruce čerstvé ovoce. No není to úžasné?

Díky svému přirozeně vysokému obsahu vlákniny může lyofilizované ovoce pomoci kontrolovat vaši chuť k jídlu a zabránit tak nutkání sáhnout po něčem nezdravém. Vláknina je rovněž důležitá při udržování nízké hladiny cholesterolu.

Některé druhy lyofilizovaného ovoce obsahují méně než 400 kalorií na 100 gramů dané porce. Počet kalorií se u každého druhu může samozřejmě lišit, ale většina těchto hodnot bude vždy v rozumné míře. Pokud se snažíte právě třeba zhubnout, tak ovoce sušeného mrazem nejen že uspokojí vaše mlsné chvilky, ale ke všemu je vhodné i do diet.

Lyofilizované ovoce v sobě skrývá i značné množství antioxidantů. Antioxidanty jsou sloučeniny, které se vyskytují ve většině rostlinných potravin, a působí tak, že bojují s volnými radikály v těle, které pochází z různého prostředí a nezdravých potravin. Jíst potraviny s vysokým obsahem antioxidantů se určitě vyplatí. Jen třeba 2 lžíce lyofilizovaných malin má v sobě tolik antioxidantů jako celý šálek čerstvých.

Na rozdíl od sušeného ovoce se do lyofilizované ovoce nepřidává cukr. Udržuje si totiž svou přirozenou sladkost. Nepřidaný cukr navíc = méně kalorií a zdravější forma. Pokud například trpíte cukrovkou nebo u vás hrozí její rozvoj, výběr potravin s nízkým obsahem cukru by vás mohl ochránit před zdravotními komplikacemi, které tuto nemoc sebou často provázejí.

Jde i o velkou praktičnost, jelikož lyofilizované ovoce vydrží celkem dlouho, skoro nic tedy neváží a můžete ho mít neustále u sebe!

Jak taky dodává jedna odbornice:

„Teoreticky lze lyofilizované ingredience skladovat roky. Je nutné, aby však bylo zavakuované.“

 

 

A to jde mrazem sušit jen ovoce?

No kdyby tomu tak skutečně bylo, asi by to bylo smutné.

Sušit mrazem se ve své podstatě nemusí jen ovoce, i když to je v tomhle směru zdaleka nejpopulárnější metoda. Věděli jste třeba, že tímto způsobem se dá také sušit zmrzlina? Ano, americká NASA spolu se společnosti Whirpool vynalezla tuto metodu, aby astronautům ve vesmíru umožnila dopřát chuť jejich oblíbené pochoutky.

Asi Vás nepřekvapí, že i zelenina se tímto způsobem dá sušit. Ještě jste ji nezkusili. Možná byste měli, budete překvapeni.

Ovšem, existují i perličky. Dnešní technologie a nekončící nápady vyústily třeba v to, že se tímto způsobem suší káva nebo oblíbená dětská pochoutka Skittles. To už jsou ale opravdu vymoženosti jiné kategorie.

 

Jak bych třeba mohl/a využít lyofilizované ovoce v kuchyni?

Toť otázka. Jak by se asi mrazem sušené ovoce tak dalo využít v kuchyni? No jednoduše. Stačí být jen trošku kreativní, snažit se experimentovat a rázem můžete mít tolik zajímavých nápadů, až je nebudete ani stačit počítat!

Proč je třeba nepoužít k palačinkám? Každé ráno si pak třeba můžete vychutnávat načechrané palačinky s ovocem! To palačinkám dodá jedinečnou texturu a lahodnou ovocnou chuť.

Už jste někdy měli muffiny s lyofilizovaným ovocem? Ne … čas to napravit! Lyofilizované borůvky jsou proto jak stvořené. Nejen že mrazem sušené borůvky jsou nabité antioxidanty, navíc přidají vašim muffinům skvělý a neodolatelný nádech borůvkové chuti.

Přemýšleli jste třeba, že byste své oblíbené lyofilizovaného ovoce zkusili rozdrtit na prášek a ten pak využít jako posypku na upečené pochoutky či jiné dobroty? Není pak nic lehčího, než ho v našich doypacích jemně podrtit třeba v ruce. Tímto práškem pak můžete posypat různé sušenky, může posloužit jako posypka na košíčky, abyste tak získali nádhernou estetickou přitažlivost a ovocnou sladkost. Je to totiž na rozdíl od všelijakých nezdravých čokoládových polev či umělých sladidel přirozená a zdravá alternativa.

Až si příště bude dělat vaše oblíbené smoothie (ovocný koktejl) nezapomeňte k němu přidat i lyofilizované plody. Uvidíte, jakou skvělou a zdravou bombu následně vytvoříte.

Někdy nemusí být úplně praktické používat do jogurtů čerstvé ovoce. Až příště budete jíst svůj oblíbený řecký jogurt nebo nějaký podobný, přidejte si do něj lyofilizované maliny, ostružiny, třešně a třeba i vločky. Právě jste stvořili chuťovou symfonii!

No a asi nemá cenu radit, že se mrazem sušené ovoce skvělé hodí do všelijakých cereálií, vloček či vašeho oblíbeného müsli. Buďte kreativní a zkoušejte ho přidávat, kam uznáte za vhodné.

 

Závěrem

Co dodat, vše důležité už byla vlastně zmíněno. Výhody lyofilizovaného (mrazem sušeného) ovoce jsou opravdu nesporné a je jen na nás, abychom je zjistili.

Skvělými výhodami nemusí být jen živiny, které jsou téměř stejné jako u čerstvého ovoce nebo jeho váha, které je opravdu minimální. Nesmírnou výhodou je právě jeho dostupnost, která je ve své podstatě po celý rok! Takže nemusíte čekat, až skončí sezóna vašemu oblíbenému ovoci, ale místo toho si můžete dopřát toto křupavé potěšení.

 

Autor: Lukáš