Říká vám něco? Mochyně peruánská aneb zlatavé třešně Inků

Říká vám něco? 3. DÍL

Mochyně peruánská aneb zlatavé třešně Inků

 

 

Trochu k úvodu

Na úvod bych Vám chtěl říci, co bude hlavním cílem a náplní tohoto článku. Pokusím se Vám totiž ukázat blíže ne tolik známé ovoce, jehož původ sahá do vzdálené Jižní Ameriky, a tím je konkrétně mochyně peruánská.

Chtěl bych Vám ukázat její benefity, trošku blíže Vás seznámit s její chutí a především se zaměřit na její sušenou podobu, která je k dostání i na našem e-shopu.

Mochyně v sobě skrývá mnoho doposud neodhaleného a v našich končinách je opravdu ještě tajemnou záhadou. Zkusíme se tedy přes tohle tabu přenést a věřím, že se i díky tomuto článku dovíte zase něco nového, co jste třeba ještě dosud nevěděli.

Úvod tedy máme za sebou a pojďme se společně vydat na cestu poznání těchto „zlatavých třešní Inků.“

 

Už i starodávní Inkové věděli o jejích účincích!

Jak už jsem zmínil, mochyně v našich končinách ještě nemá takové renomé, jaké by si možná zasloužila mít. Tato původem exotická rostlina z Jižní Ameriky (především Peru a Guatemala), je až 2 metry vysoká, a tamní obyvatelé ji pro velký zájem spotřebitelů z celého světa začali pěstovat ve velkém.

Víte však, proč se jí tak často přezdívá „třešeň Inků?“ Nehledejte v tom žádné složitosti. Je to prosté. Právě tito jihoameričtí indiáni si oblíbili konzumaci jejich plodů a byl to pro ně způsob, jak si posílit zdraví a imunitu. Nápadný tvar a sladkokyselá chuť zase dosti připomíná, nám všem známe třešně. Takže zde hledejte význam tohoto spojení.

Co je na první pohled na mochyni peruánské zřetelného, jsou její dekorativní květy, které jakoby obalovaly plod a svým zjevem tak až nápadně připomínají svítící lampiónky, v nichž jsou ukryty žluté až žlutooranžové plody.

Přirovnat je chutí k něčemu je dost obtížné, plody jsou velice osvěžující a vzdáleně připomínají pomeranče a limetky, přičemž voní po karamelu. Důležité je pravě přivonět a nechat se pak unášet dálkou peruánské přírody, na níž našinec není při chuti zvyklý.

Zajímavost na závěr úvodu, kvete v noci!

 

 

No jo, ale co ta sušené mochyně?

Mochyně se dá samozřejmě sušit. Po sušení nám vznikne sladkokyselé hnědé ovoce, které je nápadně podobné sušené verzi angreštu. Usušené plody následně zmenší svůj objem, získají příjemnou chuť a pěkně se v ústech žvýkají! Pokud se suší, neměly by v sobě obsahovat přidaný cukr ani siřičitany, to je pak dost znehodnocuje a sušená mochyně neplní to, co by měla.

Jednou z hlavních výhod je jejich následná rozmanitost. Čerstvé plody jsou kyselejší a ne tolik šťavnaté, navíc také nevydrží tak dlouho. Ke všemu najít čerstvé plody může být mnohem obtížnější, nemluvně o jejich následné ceně. Sušené mochyně vydrží prostě déle a snáze se skladují. Sušená mochyně jde jíst stejně jako rozinky nebo jiné sušené plody, jako jsou třeba goji nebo brusinky.

Můžete s nimi snadno samozřejmě manipulovat, aniž by se vám třeba jako čerstvé mohli v tašce rozmačkat, a máte mnohem delší seznam, jak je budete moci využít.

 

Jaké benefity nám tento jihoamerický zázrak poskytuje a nabízí?

Sušené mochyně jsou vynikajícím doplňkem stravy, pokud se snažíte zhubnout. Díky kombinaci vitamínů a živin, které poskytují, a jejich nízkokalorickým vlastnostem, činí ze sebe ideální svačinku při hubnutí.

Díky svému složení působí plody mochyně peruánské také antioxidačně.

Co, je skvělé, je to, že i v sušené podobě obsahují malé množství kalorií a naopak překypují všemožnými vitamíny či minerály.

 

 

K čemu je jíst a co se z nich dá vytvořit?

Toto ovoce je oblíbenou sladkostí, takže není třeba problém ho i v sušené podobě namáčet v čokoládě či jiných polevách, a užít si tak zajímavé spojení.

Nebo je mlsejte jen tak, usušené, je to jeden z nejlepších způsobů, který bych sám mohl doporučit. Sušená mochyně za to opravdu stojí ;)

Tím, že si je přidáte do müsli, svého oblíbeného ovocného salátu nebo třeba ke svačině, opravdu nic nezkazíte.

Představivosti, jak je využít v kuchyni, je opravdu nespočet. Zajímavé by je bylo určitě i rozmixovat a vytvořit tak chuťově jedinečné smoothie. Sušené plody se by se skvěle hodili jako ozdoby různých koláčů nebo dortů, čerstvé naopak se svým „lampionovým obalem“ můžou na talíři nabývat úžasného dojmu.

 

Závěrem

Jak sami můžete vidět, mochyně využití napříč širou škálou. Využít můžete jak rostlinu samu o sobě, tak i posléze sušený plod.

Vždyť už třeba ten její nádherný a nepřehlédnutelný zjev ve Vás musí vzbuzovat skvělé pocity. Věřte, že když si tyhle „lampiónky“ budete pěstovat, nikdo je nepřehlédne a budete se těšit velkého zájmu okolí.

Nicméně, doufám, že vám tento článek trochu přiblížil tuto skvělou rostlinu a vy se třeba rozhodnete vyzkoušet její sušené plody, které překypují chutí exotiky.

 

Autor: Lukáš