Říká vám něco? Aronie aneb malá vitaminová bomba

Říká vám něco? 4. DÍL

Aronie aneb malá vitaminová bomba

 

 

Něco na začátek

Tak co? Slyšeli jste někdy o plodech aronie a jejich účincích? Tohle pojmenování Vám totiž možná zase tolik neřekne, ovšem lidově je aronie zvaná jako černá jeřabina. Teď už se Vám možná osvětlilo. Tyhle keře jsou všude kolem nás. Můžeme je spatřit v zahradách, v parcích a občas i na okrajích lesů.

Cílem tohoto článku Vás nebude seznámit s klasickými bobulemi či keři této rostliny, chtěli bychom se totiž blíže podívat na účinky a benefity sušených aronií, které v sobě skrývají opravdu výjimečné a pozoruhodné vlastnosti. Není tedy náhodou, že se řadí do skupiny plodin, které označujeme jako superpotraviny. Jsou to tedy potraviny, která mají vysoký obsah látek, která by měly prospívat našemu zdraví. Jedná se například o minerální látky či vitamíny.

To by tedy bylo k úvodu a je na čase zjistit o této superpotravině, někdy trefně přezdívané „ženšen Střední Evropy“ více.

 

Aronie? černý jeřáb? temnoplodec? Odkud jen se to vše vzalo?

Kořeny aronie sahají až do vzdálené Severní Ameriky, kde rostla především na východních hranicích mezi Kanadou a USA. Zde se rozšířila ve všech nadmořských výškách a nyní roste divoce na nekonečných plochách celé planety.

O její expandaci do Evropy se zasloužil ruský biolog Ivan Mičurin, který ji na přelomu 19. a 20. století přivezl do Ruska pro vlastní pěstitelské účely. V Rusku se nyní černý jeřáb těší velké obliby.

Od té doby se začala šířit po celém Starém kontinentu a dnes je k spatření všude kolem nás. Její plody se sbírají se na konci léta a během podzimu.

V dnešní době existuje mnoho odrůd, které jsou jak v divoké, tak i šlechtěné podobě. Jejich barva je temně fialová, po usušení však nabývají barvy černé.

Její chuť není moc výrazná, spíše trpká, proto se z ní často tvoří džemy nebo různé nápoje. Po přidání cukru však vzdáleně připomíná chuť borůvek.

 

Jo, ale co tedy ta sušená aronie?

Jak jsme si už v úvodu řekli, obvykle se sklízí na přelomu léta podzimu, kdy jsou plody už zralé. Abychom měli sušenou arónii, tak musí být sušena na přímém slunci, v sušičce nebo pomalu ve vakuu.

U sušených plodů se jako vhodná denní dávka doporučuje jedna až 2 polévkové lžíce.

Jejich chuť vám nemusí být dvakrát úplně příjemná, chuť sušených plodů arónie je totiž trochu svíravá. Když si k nim však přidáte trochu medu nebo nějakého kvalitního sirupu, stanou se určitě poživatelnější. Berte však na vědomí, kolik benefitů a úžasných vlastností nabízejí. Však se na ně pojďme společně podívat.

 

 

Proč je dobré tedy tyto plody zařadit do jídelníčku?

Plody aronie jsou bohaté na velmi důležité vitamíny. Ne nadarmo se aronie označuje také jako vitamínová bomba.

Tento „koktejl“ účinných složek dělá z aronie zázrak domácí medicíny. Ta je mimochodem vhodná i pro diabetiky.

Rozkousaná a polknutá polévková lžíce sušené arónie je skvělá pro vaše tělo.

Plody temnoplodce jsou vhodné při cukrovce (tedy pro diabetiky).

„Výzkumy prokázaly vůbec jedno z nejvyšších měření antioxydantů a antokyanů, vůbec v celé rostlinné říši.“

 

 

Jak se jí a co se z nich dá vytvořit?

Suché plody se bez problémů dají použít do moučníků místo rozinek (do těsta nebo do tvarohové či makové nádivky).

Díky velkému množství obsažených anthokyanů, což jsou látky, které se nacházejí v různých oranžových, červených až modrých druzích ovoce a zeleniny a ochraňují tyto plody před slunečním zářením, se aronie často používá jako náhrada za potravinářské barvivo.

Rozsekané nebo rozdrcené sušené plody se dají třeba spařit při přípravě „obyčejného“ černého čaje nebo je můžeme přidat do ovocné směsi na čaj ovocný. Čaj tak dostane úplně nový rozměr!

Velice populární třeba ve Francii je i aroniové víno. Chuť této šťávy je dost podobná totiž suchému červenému vínu, ... jen pouze neobsahuje alkohol, což je velká výhoda pro řidiče.

Výjimkou pak nejsou ani různé marmelády či džemy. Zajímavé jsou určitě aroniové kompoty či všelijaké zavařeniny. Na internetu najdete seznam všelijakých receptů, takže určitě mrkněte.

Skvěle chutná například ve variaci s černým rybízem, protože se chuťově bravurně doplňují. 

No a nebo je mlsejte jen tak, je to jeden z nejlepších způsobů, který bych mohl doporučit ;)

 

Závěrem

Aronie je ve finále vlastně ovocný keř, který je nenáročný na půdu a dokonce i na samotné pěstování. Vydrží i hluboké mrazy, proto ho můžete pěstovat i v našich podmínkách. Nejlépe roste, když má dostatek slunečního světla a vlhkou půdu.

Co z toho tedy plyne? Proč si nezkusit tuto rostlinu třeba na zahradě zasadit? Hlavní výhodou je, že se o ni nemusíte příliš starat a hlavně vám nakonec poskytne své úžasné plody, které následně můžete vysušit a přidávat si je do čajových směsí, jogurtů nebo třeba müsli. Z čerstvých plodů však získáte ještě mnohem více, když si doma můžete vytvořit 100% aroniovou šťávu, která má jednoduše řečeno blahodárné účinky.

Tolik tedy k nejen sušeným plodům temnoplodce, který všemi svými benefity opravdu nadchne a překvapí. Určitě tedy neváhejte s nákupem našich sušených plodů.

 

Autor: Lukáš